Félelmetes hiperszonikus rakétát tesztelt Észak-Korea – ezt kell tudni róla
Phenjan, 2021. december 28. A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke (k) a párt politikai bizottságának phenjani ülésén 2021. december 27-én. Fotó: MTI/AP/KCNA/KNS/KCNA
Észak-Korea azt állítja, hogy szerdán kilőtt egy “hiperszonikus” rakétát, amely sikeresen eltalált egy célpontot, írja a SkyNews.
A fegyverek következő generációjának tekintik a hiperszonikus fegyvereket, amelyek célja, hogy megfosszák az ellenfeleket a reakcióidőtől és a hagyományos legyőzési mechanizmusoktól.
A szerdai kilövés volt az első a titokzatos állam részéről október óta, és több közeli ország is észlelte.
A ballisztikus rakétákkal ellentétben, amelyek a világűrbe repülnek, majd meredek pályán térnek vissza, a hiperszonikus fegyverek alacsonyabb magasságban repülnek a célpontok felé, és a hangsebesség több mint ötszörösét – vagyis 3850 km/órás sebességet – képesek elérni.
“A hiperszonikus rakéták tesztindításainak sorozatos sikerei stratégiai jelentőséggel bírnak, mivel meggyorsítják az állam stratégiai fegyveres erőinek modernizálására irányuló feladatot” – jelentette a KCNA állami hírügynökség.
Hozzátették, hogy a robbanófej levált a rakéta hordozórakétájáról, és “pontosan eltalált” egy 692 kilométerre lévő célpontot.
Bár 2017 óta Észak-Korea nem tesztelt atombombát vagy nagy hatótávolságú interkontinentális ballisztikus rakétát (ICBM), az elmúlt években egy sor manőverezőbb rakétát fejlesztett ki és indított el.

Érdemes elolvasniNem fogod kitalálni, hogy mit tiltottak be Észak-Koreában
Reagált az Egyesült Államok
Az amerikai külügyminisztérium szerint a kísérlet megsértette az ENSZ Biztonsági Tanácsának több határozatát, és fenyegetést jelent Észak-Korea szomszédaira és a nemzetközi közösségre.
Az Észak-Korea nukleáris fegyverek és ballisztikus rakétaarzenáljának átadására irányuló tárgyalások azóta akadoznak, hogy a Kim Dzsong Un vezető és Donald Trump akkori amerikai elnök közötti csúcstalálkozók sorozata megállapodás nélkül meghiúsult.
Joe Biden kormánya kijelentette, hogy nyitott az Észak-Koreával való tárgyalásra, de Phenjan szerint az amerikai közeledési kísérletek üres szónoklatok, ha nem változtatnak érdemben az “ellenséges politikán”, például a hadgyakorlatokon és a szankciókon.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni